Projektowanie ogrodów

Strona główna » Oferta » Projektowanie ogrodów
Aranżacja ogrodów

Projektowanie ogrodów

Projekty ogrodów, projektowanie i aranżacja ogrodu

Każda aranżacja ogrodu powinna zostać poprzedzona jego projektem, a więc sporządzeniem planu zagospodarowania przestrzeni z uwzględnieniem funkcji jakie ogród ma pełnić. Taki projekt warto zlecić profesjonaliście.

Usługa zaprojektowania ogrodu obejmuje stworzenie ogólnej koncepcji zagospodarowania terenu w rzucie 2D, wizualizację projektu ogrodu w postaci wirtualnego spaceru po ogrodzie oraz zdjęć. Do każdego projektu ogrodu przygotowujemy kosztorys wykonawczy zawierający opis i koszty prac ziemnych do przeprowadzenia, cennik roślin i materiałów użytych w projekcie oraz koszty robocizny.

Projekt ogrodu może być połączony z jego założeniem, ale może stanowić również samodzielne zamówienie. Jednak wybór dwóch usług, to jest projektowania i zakładania ogrodu, jest wyjątkowo korzystny! W takim przypadku udzielamy rabatu na projekt ogrodu nawet do 100% ceny projektu!

Jak stworzyć wizualizację pięknego i pasującego do otoczenia ogrodu? W zaprojektowaniu ogrodu trzeba działać zgodnie ze ściśle określonym planem:

  • inwentaryzujemy aktualnie istniejącą przestrzeń;
  • sporządzamy dokumentację fotograficzną terenu jak i obszarów sąsiadujących;
  • tworzymy ogólną koncepcję ogrodu, a następnie prezentujemy projekt w 3D;
  • sporządzamy kosztorys wykonawczy – wszystkie fragmenty ogrodu są szczegółowo omawiane z klientem pod kątem finalnego kosztu. Jakiekolwiek ewentualne zmiany w późniejszej realizacji, które wpłyną pozytywnie na ostateczny kształt ogrodu, są zawsze konsultowane z inwestorem.

Poniżej przedstawiamy efekty naszych prac projektowych. Zachęcamy do zapoznania się z nimi! Chcesz zobaczyć tak zaplanowany swój ogród i mieć wpływ na każdy jego szczegół? Zaprojektuj go z nami!

 

Czytaj więcej

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, nasza praca poprzedzona jest wieloma rozmowami i konsultacjami, aby jak najlepiej poznać Klienta oraz jego preferencje. Jesteśmy elastyczni, dopasowujemy się do Państwa indywidualnych upodobań, a w razie potrzeby służymy profesjonalnym doradztwem. Służymy pomocą przy projektach ogrodów, jak również honorujemy propozycje naszych Usługobiorców. Podążając za najnowszymi trendami, tworzymy modne, nowoczesne i niepowtarzalne ogrody. Ciekawy ogród to inwestycja na lata, a także niezbędny element każdej posesji, który dodaje jej stylu i charakteru. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług i zapraszamy do współpracy!

Na przestrzeni wielu lat działalności w Rybniku zrealizowaliśmy wiele zleceń, zarówno od podstaw, jak i skupiając się wyłącznie na aranżacji ogrodu już zastanego. Dzięki naszej działalności Rybnik jest bardziej zielony i kolorowy, burząc mit o szarym i betonowym Śląsku. Zachęcamy do skorzystania z kompleksowych usług, obejmujących zakładanie i projektowanie ogrodu – gwarantujemy wówczas korzystne warunki finansowe. Jednocześnie samodzielna aranżacja ogrodu także stanowi dla nas wyzwanie, którego chętnie się podejmujemy.

Wybierz profesjonalistów

Projektowanie ogrodów wymaga niezwykłej dokładności i dbałości nawet o najmniejsze szczegóły. Wybierając naszą firmę mają Państwo gwarancję rzetelności i skrupulatności w zakresie powierzonego nam zadania. Nasz zespół jest kompetentny i fachowy, dzięki czemu nasi Klienci mają pewność, że powierzają ogród w dobre ręce. Bazujemy tylko i wyłącznie na sprawdzonych, wysokiej jakości materiałach roślinnych, tak więc nie muszą się Państwo obawiać o trwałość i żywotność poszczególnych części ogrodu.

Aranżacja ogrodu na własną rękę jest ryzykowna i może prowadzić do straty pieniędzy oraz czasu. Niestosowny dobór roślin może mieć katastrofalne skutki, a nieprzemyślane elementy mogą zaburzyć całą kompozycję. Taka aranżacja wymaga bowiem odpowiedniej wprawy, umiejętności, wyobraźni przestrzennej, a także wiedzy w zakresie ogrodnictwa i doboru właściwych kombinacji. Wybierając usługi naszej firmy nie muszą się Państwo niczym martwić, gdyż działamy kompleksowo.

Dbając o to, aby współpraca przebiegała sprawnie, pomyślnie i była konstruktywna, dokładamy wszelkich starań w celu przybliżenia naszym Klientom finalnego produktu. W tym zakresie jeszcze przed przystąpieniem do działań w terenie, na etapie projektowania czy aranżowania ogrodu, tworzymy specjalne wizualizacje. Dzięki temu mogą Państwo zobaczyć jak w przyszłości będzie prezentował się Wasz ogród oraz jak będzie wpisywał się w zastaną architekturę. Projekty ogrodów prezentujemy w 3D, są one zatem bardzo wyraźne i realistyczne.

Ogrody z duszą

Projektowanie ogrodów to nie tylko nasza praca, ale także pasja. Traktujemy ją jako misję, z pełnym zaangażowaniem podchodzimy do zleceń, staramy się, aby nie tylko Rybnik, ale również inne części Śląska, przyciągały spojrzenia pełne zachwytu ze względu na swoje piękne ogrody. Nie szczędzimy wysiłków, aby efekty naszej pracy były zauważalne, a ogrody oryginalne, wyjątkowe i barwne. Stworzymy dla Państwa ogród jak ze snu, ten jedyny, wymarzony, w którym obcowanie z naturą będzie prawdziwą przyjemnością.

Dobrze wiemy, że każdy ogród jest inny i wymaga odrębnego podejścia, oceny jego potencjału i wyboru optymalnego rozwiązania. Proponowane przez nas projekty ogrodów są różnorodne. Wszystko zależy od terenu jakim dysponujemy, a ponadto znaczenie mają również obszary sąsiadujące. Tworzymy urokliwe, kameralne, mniejsze ogródki, ale nie są nam obce też okazałe, wystawne, wielki ogrody. W każdym przypadku dbamy o harmonię, odpowiednią kolorystykę i znakomite połączenia roślinne. W swojej pracy łączymy walory estetyczne z praktycznymi.