Projektowanie ogrodów Racibórz

Aranżacja ogrodów

Projektowanie ogrodów Racibórz

Coraz więcej ludzi nie ma czasu na zajmowanie się własnym ogrodem. Z roku na rok, zapotrzebowanie na usługi ogrodnicze rośnie. Nasza firma stara się wyjść naprzeciw rosnącym wymaganiom klientów, którzy marzą o posiadaniu pięknego i zadbanego ogrodu, ale zwyczajnie nie mają czasu, aby go pielęgnować. Jakie usługi oferujemy?

Projektowanie ogrodów

Aby założyć piękny, nowoczesny ogród, niezbędnym etapem jest przygotowanie szczegółowego projektu. Dlatego zanim jeszcze ogrodnicy zabiorą się do pracy fizycznej, wykwalifikowany projektant musi przygotować plan, według którego będą wykonywane kolejne kroki. W tym celu, projektant wykonuje dokładne pomiary działki, a następnie proponuje optymalne rozwiązania dla klienta.

Nasza firma oferuje swoim klientom interesującą opcję, jaką są projekty ogrodów z wirtualną wizualizacją. Pozwala ona wyobrazić sobie, jak będzie wyglądał planowany ogród. Wizualizacje są wykonane z pomocą specjalnego, nowoczesnego oprogramowania, dzięki czemu wyglądają bardzo realistycznie. Tak przygotowane projekty ogrodów pomagają klientom zadecydować, czy proponowane rozwiązania im odpowiadają.

Aranżacja ogrodu nie jest wcale prostym zadaniem. Aby zaprojektować ogród we właściwy sposób, trzeba posiadać szeroką wiedzę na temat różnych gatunków roślin, a także ich pielęgnacji oraz wymagań. To bardzo ważne, gdyż pozwala uniknąć błędów przy aranżacji ogrodu, takich jak zasadzenie koło siebie dwóch gatunków roślin, które źle wpływają na siebie nawzajem.

Zakładanie ogrodu krok po kroku

Kiedy projekt jest już przygotowany i zaakceptowany przez klienta, czas przejść do realizacji projektu! Wykonanie ogrodu od podstaw, nawet jeśli jest on niewielkich rozmiarów, to pracochłonne zajęcie, wymagające cierpliwości, siły fizycznej i dużej wiedzy. Nie każdy nadaje się do tego, aby pracować jako ogrodnik – to praca dla ludzi o szczególnych umiejętnościach, wytrwałości oraz kondycji!

Pierwszym krokiem przy zakładaniu ogrodu, jest uporządkowanie go i oczyszczenie z wszelkich zbędnych elementów, takich jak pozostałości po budowie czy chwasty. Kolejnym etapem jest rekultywacja i wyrównanie terenu w celu przygotowania go do dalszych prac. Następnie należy wykonać nasadzenia, a także założyć wszelkie potrzebne instalacje, służące do oświetlenia ogrodu czy montażu systemu nawadniającego.

Zakładanie trawnika

Jednym z bardzo istotnych elementów podczas aranżacji ogrodu, jest zakładanie trawnika. Na tym etapie, niekompetencja i brak doświadczenia mogą doprowadzić do tego, że trawa nie będzie wyglądała zdrowo i korzystnie. Bardzo istotne jest, aby przed zasianiem trawy, gleba była odpowiednio przygotowana. Dzięki temu, trawnik będzie zdrowo rósł i pięknie się prezentował.

Wciąż rosnącą popularnością cieszy się trawnik z rolki. Takie rozwiązanie ma cały szereg zalet – trawę zakłada się błyskawicznie, nie wymaga ona dużego wkładu pracy, klient nie musi długo czekać na efekty, a w dodatku dobrej jakości, gotowy trawnik jest pozbawiony chwastów. Jedynym minusem tego rozwiązania są koszty. Trawnik z rolki jest stosunkowo droższy od trawnika wysiewanego. Bardzo istotne jest, aby zastosować wysokiej jakości produkt, który będzie wytrzymały i zapewni piękny wygląd.

Automatyczny system nawadniający

Dla zapracowanych właścicieli ogrodów, założenie systemu nawadniającego to wręcz idealne rozwiązanie. Nowoczesne systemy można zaprogramować w taki sposób, aby automatycznie uruchamiały się o określonej porze dnia. W ten sposób, właściciele nie muszą się martwić, że podczas ich dłuższego pobytu poza domem, rośliny wyschną. Nawodnienie trawnika to nowoczesne i bardzo przydatne rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność.

Usługi ogrodnicze Racibórz

Wykonujemy kompleksowe usługi ogrodnicze w Raciborzu oraz okolicach. Zajmujemy się projektowaniem oraz zakładaniem ogrodów od podstaw, a także oferujemy kompleksowe usługi, takie jak stała opieka nad ogrodem, zakładanie systemów nawadniających czy zakup odpowiednich roślin. Doświadczony i wykwalifikowany zespół oraz zadowoleni klienci z Raciborza to najlepsza wizytówka profesjonalnej firmy zajmującej się projektowaniem i zakładaniem ogrodów!