Projektowanie ogrodów Jastrzębie Zdrój

Aranżacja ogrodów

Projektowanie ogrodów Jastrzębie Zdrój

Projektowanie ogrodu wymaga odpowiedniego planu. W innym przypadku końcowy efekt może pozostawiać wiele do życzenia. Dlatego właśnie wykonanie całego projektu najlepiej zlecić fachowcom. Nasza firma zajmuje się projektowaniem i aranżacją ogrodów dla klientów z Jastrzębia i okolic. Wszystko pod okiem specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Wielu ludziom wydaje się, że funkcjonalność ogrodu nie ma znaczenia i całość można układać losowo. Nic bardziej mylnego. To błąd, który popełnia wielu początkujących. Niestety potem jest już za późno i ogród trzeba przebudowywać, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Projekt wykonany przez fachową firmę zapewnia nie tylko piękny wygląd końcowy, ale również funkcjonalność, która jest jednym z najważniejszych punktów dobrego ogrodu.

Projektowanie ogrodów w Jastrzębiu Zdroju

Każdy klient powinien przedstawić swoje marzenia i plany dotyczące przyszłego ogrodu. Nasza firma oferująca usługi z zakresu projektowania i zakładania ogrodów, może wtedy stworzyć projekt dostosowany do wymagań zamawiającego. Mamy wieloletnie doświadczenie w aranżacji ogrodów. Dlatego też po rozmowie z klientem, przedstawiamy swoje pomysły na realizację ogrodu, proponujemy optymalny czas, w jakim okresie wdrożyć zmiany oraz jak ukształtować teren. Dzięki temu można skorelować pomysły klienta z doświadczeniem fachowców, dzięki czemu obie strony będą zadowolone ze współpracy. Podczas planowania ogrodu trzeba zadać sobie kilka kluczowych pytań. Jakie elementy małej architektury znajdą się w ogrodzie? Gdzie będą podziemne instalacje? To wszystko ma bardzo duże znaczenie dla projektantów, którzy muszą rozmieścić wszystko tak, aby tworzyło idealną harmonię.

Każdy ogród może mieć kilka oddzielnych punktów. Dla przykładu możemy wyróżnić np. strefę wypoczynkową. Własny ogród szczególnie w okresie letnim powinien zapewniać relaks i spokój. Spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu z rodziną jest niezwykle przyjemne. Dlatego warto zadbać nawet o małą część ogrodu, która będzie to umożliwiała. W przypadku, jeśli do ogrodu będą witały również dzieci, można pomyśleć o strefie aktywności, w którą wkomponowany zostanie plac zabaw.

Aranżacja ogrodu – trawniki, rośliny

Ważnym etapem urządzania wymarzonego ogrodu, do którego nasza firma przykłada dużą uwagę, jest urządzanie roślin i trawnika. W przypadku gdy klient ma mało czasu na zajmowanie się roślinami, najczęściej poleca się łatwe w uprawie gatunki. Aby zaoszczędzić jeszcze więcej czasu, rośliny sadzi się w dużych grupach, które łatwo pielęgnować. Zakładanie trawnika najlepiej przeprowadzić wiosną, gdy nie ma wielkich upałów. W przypadku gdy wiosna zbliża się już ku końcowi, najlepiej poczekać z trawnikiem do końca sierpnia, gdy temperatura spadnie i zwiększy się wilgotność podłoża. Oczywiście niezwykle ważne jest nawodnienie trawnika. Jeśli właściciel ogrodu jest w stanie nawadniać trawnik każdego dnia, można go założyć w czerwcu lub lipcu. Jednak w związku z tym, że to miesiące typowo wakacyjne, częste nawadnianie podłoża może stanowić problem. Innym sposobem, który cieszy się ogromną popularnością, są trawniki z rolki. Niezwykle proste i estetyczne rozwiązanie, które sprawi, że każdy ogród będzie wyglądał dobrze przez cały rok. Jeśli potrzebują państwo profesjonalnego projektu i mieszkają Państwo w Jastrzębie-Zdrój, służymy pomocą.

Zrealizujemy dla Państwa:

  • trawniki z siewu i z rolki
  • systemy nawadniające
  • oczka wodne i strumienie
  • chodniki oraz schody
  • kompozycje roślinne
  • oświetlenie ogrodowe
  • skarpy
  • elementy małej architektury

Dlaczego warto wykonać projekt ogrodu?

Jak widać projekt ogrodu to ważny element każdego domu i jego wykonanie warto zlecić grupie fachowców. Wtedy mają państwo pewność, że całość zostanie uporządkowana, jak należy. Wiele osób poleca wykonanie profesjonalnego projektu ogrodu, ponieważ jest to jednorazowa inwestycja, której efekty można podziwiać codziennie. Niestety wciąż spora grupa ludzi próbuje aranżować ogrody na własną rękę, co często kończy się podwójnymi kosztami. Ogród jest źle zaprojektowany i niefunkcjonalny. Trzeba więc kolejnych inwestycji na podwójne roboty i przeróbki, co nie tylko powoduje straty finansowe, ale również czasowe. Jeśli pochodzą państwo z Jastrzębia lub okolic – zapraszamy do kontaktu, aby ustalić szczegóły współpracy.