Pielęgnacja trawników

Pielęgnacja trawników, trawniki

Aranżacja ogrodów

Czy patrząc na swój trawnik zastanawiali się Państwo nad tym czego mu brakuje? Czemu jest żółty, za rzadki, niejednolity, zachwaszczony? Czy udało się Państwu znaleźć odpowiednie rozwiązanie, dzięki któremu Wasz trawnik cieszy oko i stanowi powód do dumy? Jeżeli nie, a chcielibyście to zmienić, to trafiliście we właściwe miejsce.

Jak możemy Państwu pomóc?

W pierwszym etapie, podczas wizji lokalnej i rozmowie z Państwem dokonujemy bezpłatnej analizy stanu trawnika. Ustalamy w jaki sposób jest użytkowany, czy i jak często oraz jakimi nawozami jest zasilany, jak często i na jaką wysokość jest koszony, czy jest prawidłowo i regularnie podlewany oraz czy są podejmowane inne zabiegi pielęgnacyjne.

Na podstawie zebranych informacji przygotowujemy Plan pielęgnacji trawnika zawierający zalecenia dotyczące postępowania z trawnikiem. Plan zawiera informacje co do częstotliwości nawożenia oraz rekomendowanych nawozów, sposobu koszenia i nawadniania trawnika, a także rekomendowane zabiegi pielęgnacyjne/regeneracyjne.

Aranżacja ogrodów

W zakresie pielęgnacji trawnika świadczymy następujące usługi pielęgnacyjne:

Wertykulacja

Jest to zabieg polegający na nacinaniu darni na głębokości od 5 mm do nawet 40 mm. Celem wertykulacji jest usunięcie z trawnika obumarłych części roślin, mchu i nadmiaru filcu, które „duszą” trawnik, a także napowietrzenie trawnika, właśnie dzięki nacięciom w darni.

Ceny wertykulacji wynoszą od 1,20 zł do 4,00 zł za m2.

Aranżacja ogrodów
Aranżacja ogrodów

Aeracja

Aeracja służy rozluźnieniu gleby, poprawie jej struktury oraz, podobnie jak wertykulacja, napowietrzaniu trawnika. Polega na „podziurawieniu” trawnika, tj. nakłuciu trawnika przy użyciu wideł, kolców lub aeratora.

Ceny aeracji rozpoczynają się od 2 zł/m2.

Nawożenie

Jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych trawnika służący jego odżywieniu. Stosujemy profesjonalne, wolnodziałające, wieloskładnikowe nawozy, dzięki którym Państwa trawnik będzie wyglądał okazale przez cały sezon wegetacyjny.

Aranżacja ogrodów
Aranżacja ogrodów

Piaskowanie

Zabieg często połączony z wertykulacją oraz aeracją. Polega na rozprowadzeniu na całej powierzchni trawnika cienkiej warstwy piasku. Dzięki temu zabiegowi polepszają się właściwości fizyko-chemiczne gleby. Piasek rozluźnia glebę, zwiększa jej przepuszczalność, ułatwia przenikanie powietrza, wody oraz składników odżywczych w głąb trawnika.

Regeneracja

Niektóre trawniki wymagają radykalnych działań. Dotyczy to trawników przesuszonych, zachwaszczonych w znacznym stopniu, czy zajętych przez choroby, które atakują system korzeniowy trawnika.

W zależności od stopnia zniszczenia trawnika możemy zaproponować: założenia trawnika od nowa lub usunięcie zniszczonych fragmentów i dosianie nasion ze specjalnie w tym celu przygotowanej mieszanki.

Aranżacja ogrodów